31 січня 2017 року голова районної ради Ярослав Шукаль привітав з 80-річним ювілеєм Брезу Михайла Павловича, вручивши грамоту та цінні подарунки , висловив слова глибокої вдячності за непростий учительський труд.

Народився ювіляр у селі Ярок Ужгородського району. Після закінчення школи вступив до Ужгородського торговельно-економічного технікуму. Відтак служив у армії. У 1960 році навчався на курсах англійської мови у Львові.  З 1963  року розпочав навчання в УжДУ на іноземному факультеті і водночас – вчителювання у Великоберезнянській СШ. Треба зауважити, що він був першим викладачем англійської мови у районі, адже до того учні вивчали переважно німецьку і частково французьку мови. Це означає, що увесь наступний досвід викладання цього предмета у освітянських закладах був позначений його порадами, настановами, допомогою. Михайло Павлович виявився чудовим наставником молодих педагогів, за що заслужив неабияку повагу та авторитет серед колег.

          

  До слова, успішна вчительська практика відкрила Михайлу Павловичу і можливість перекладацької діяльності у вільний від роботи час. Його запрошували у цій якості під час зустрічі іноземних гостей.  Двічі він їздив до Канади, де мав і неабияку нагоду вдосконалити свою мовну практику.

Михайло Павлович був схвильований, не приховував радості:

- У мене ціла когорта учнів, котрими можу пишатися. Я дуже гордий, що  вони стали справжніми професіоналами, гарними людьми. Дякую долі за таку винагороду, адже вищої важко знайти на цій землі.

Поет казав, що всі ми – тільки учні й вчителі, тому можна радіти за кожну щасливу долю педагога, якого по-справжньому цінують учні, з настановами якого простують усіма життєвими стежинами. А тому многая літ Михайлові Павловичу і його родині, удачі його вихованцям!