13.02.2017 року у Великому Березному відбувся ІІІ Карпатський Форум народовладдя. Захід зібрав представників гірських населених пунктів Закарпаття, Львівщини, Івано-Франківщини та Чернівеччини. Взяли участь у його роботі народні депутати України Микола Княжицький, Валерій Лунченко та Іван Рибак.

На форумі було розглянуто 4 питання:

1.Про проект закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» (щодо збільшення державних гарантій в соціально-економічному розвитку)

2.Про введення коефіцієнту 1,7 при розподілі освітньої та медичної субвенції для закладів освіти та охорони здоров’я  населених пунктів, яким надано статус гірських відповідно до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні»

3.Про створення громадської організації «Асоціація гірських районів України «Карпатський форум народовладдя» з метою проведення роботи зі збереження гірських районів як окремих адміністративно-територіальних одиниць при проведенні децентралізації державної влади, адміністративно-територіальної реформи в Україні і подальшого розвитку гірських територій Карпатського регіону України.

4.Про делегування голів районних рад Закарпатської ,Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей до складу Робочої групи Верховної Ради України з питань збереження гірських районів як окремих адміністративно-територіальних одиниць при проведенні децентралізації державної влади та адміністративно-територіальної реформи в Україні, яку очолює голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Як відзначив, відкриваючи захід, голова Карпатського Форуму народовладдя, голова Верховинської районної ради Іван Шкиндюк, проведення такої зустрічі зумовлено необхідністю подальших спільних дій очільників районних рад щодо збільшення державних гарантій в соціально-економічному розвитку, збереження гірських районів під час проведення децентралізації та адміністративно-територіальної реформи.

Підтримав головні тези виступу Івана Шкиндюка і голова районної ради Ярослав Шукаль, який подав принагідно інформаційну довідку про Великоберезнянщину, нагадавши про складність вирішення тут завдань соціально-економічного розвитку та наголосивши на туристично-рекреаційних ті господарських перспективах краю.

         Форум вкотре підтвердив спільне і єдине прагнення територіальних громад щодо збереження гірських районів України, вирішення вкрай важливих проблем із забезпечення реальної потреби фінансування бюджетних установ, реформування системи освіти, медицини, формування інвестиційної політики та подальшого розвитку гірських територій Карпатського регіону.

     Збереження гірських районів як окремих адміністративно-територіальних одиниць закладено у підготовленому та ініційованому народним депутатом України, головою Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Миколою Княжицьким законопроекті «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення державних гарантій для гірських та високогірних населених пунктів».

      Учасники Форуму взяли активну участь в обговорення даного  стратегічно важливого для гірських та високогірних районів питання, висловили свої міркування пропозиції та доповнення.

      Опрацьовані секретаріатом Форуму матеріали будуть передані народному депутату Миколі Княжицькому, який після відповідних юридично-правових процедур зареєструє законопроект у визначеному порядку у Верховній раді для подальшого розгляду профільними комітетами і винесення на розгляд депутатів у сесійній залі парламенту.