IMG 4140 новый размерПід головуванням керівника районної ради Ярослава Шукаля відбулася нарада із головами  селищної  та сільських рад Великоберезнянщини щодо обговорення  пропозицій про внесення змін у законодавство для врегулювання проблемних питань у роботі Ужанського національного природного парку стосовно співпраці  з органами місцевого самоврядування району. 

Відповідно до ст. 98 Конституції України, статті 7 Закону України «Про Рахункову палату»  для врахування позиції органів місцевого самоврядування при проведенні аудиту ефективності використання у 2012 – 2016 роках коштів державного бюджету, спрямованих на функціонування об’єктів природно-заповідного фонду, що входять до складу міжнародного біосферного заповідника «Східні Карпати», в Ужанському національному природному парку надано наступну інформацію:

 Проблемні та невирішені питання, які виникли у 2012 – 2016 роках у районних громад  у зв’язку з функціонуванням Ужанського НПП:

1. Не забезпечення паливними дровами мешканців населених пунктів, які входять до території Ужанського національного природного парку.

2. Несвоєчасне виділення лімітів на збір дикоростучих плодів та ягід, як наслідок – втрата значної частини доходів місцевих бюджетів, що вплинуло на погіршення соціально-економічного розвитку сільських рад.

3. Безпідставна відмова погодження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок фізичним і юридичним особам.

4. Не вирішено питання щодо збору та утилізації побутових відходів на території парку  та територіях зон  відпочинку.

5. Не винесені в натуру межі , які чітко  визначають територію Ужанського національного природного парку.

6. Не вирішено питання будівництва мостів, підвісних кладок.

7. Не вирішено питання розвитку інфраструктури Ужанського національного природного парку.

Значна частина вище перерахованих проблемних питань є наслідком невиконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 року           № 819-р «Про затвердження плану заходів щодо забезпечення сталого розвитку і благоустрою гірських населених пунктів української частини українсько-словацько-німецького природного об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини».

 Пропозиції щодо змін в законодавстві, які дозволять врегулювати проблемні або невирішені питання:

1. Призначення керівників установ природно-заповідного фонду повинно відбуватися за погодженням сесій відповідних районних рад.

2. Виділення лімітів на дрова, ділову деревину, заготівлю  грибів, лікарської сировини повинно відбуватись за поданням або погодженням органів місцевого самоврядування  базових рівнів, які входять та дотичні до території природо-заповідного фонду , до 1 квітня поточного року.

3. Формування наглядово-координаційних рад при установах природно-заповідного фонду має здійснюватися  районними радами та базовими органами місцевого самоврядування, які розташовані на території заповідного фонду.

4. Обов’язкова щорічна звітність керівників установ природно заповідного фонду на сесіях районних рад з можливістю приймати рішення з оцінки їхньої роботи (задовільної, незадовільної).

Наслідком визнання районною радою роботи керівника природно-заповідної організації незадовільною повинно бути усунення його з посади.

5. Продовження дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 року № 819-р «Про затвердження плану заходів щодо забезпечення сталого розвитку і благоустрою гірських населених пунктів української частини українсько-словацько-німецького природного об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини» та забезпеченню належного його виконання.