20170609 111709                    Відповідно Угоди про партнерство між Великоберезнянською районною радою, Великоберезнянською райдержадміністрацією та Програмою розвитку ООН, підписаної 9 грудня 2014 року, в районі реалізувався проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду –ІІІ» (далі – Проект), що співфінансувався Європейським Союзом та впроваджувався Програмою розвитку ООН. 

                    В процесі реалізації Проекту на території району відібрано три сільські ради (Костринська, Солянська, Стужицька), та Великоберезнянська селищна рада. В проекті взяли участь активісти населених пунктів та громадські організації «Млин - Кострино», «Домашинський Водограй», «АРТГ с.Стужиця» та «Молодіжне Майбутнє».

                   Кожна, з відібраних для участі громад, пройшла етап інституційного розвитку, спільного планування підготовки та впровадження мікропроектних пропозицій:
- Будівництво вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій в с.Кострино ;
- Капітальний ремонт даху Стужицької ЗОШ І-ІІ ступеня;
- Капітальний ремонт ФАПу в селі Сіль;
- Будівництво каналізаційного колектору по вул. Садовій у смт.Великий Березний.
                     Проекти реалізовано протягом 2015 – 2017 років.
                     Сільські та селищна рада активно включилися у роботу по впровадженню проекту виготовили проектно-кошторисні документації та отримали експертні висновки.
                    Координатором ресурсного центру Марією Йовбак проведено багато тренінгів, візитів, круглих столів де громадські організації пройшли навчання. Тренінги включали в себе такі аспекти, як впровадження методології МРГ, спільне управління, фінансове управління, спільне планування, впровадження мікропроектів, громадський аудит, сталий розвиток і т.д.
                    Під час підсумкової зустрічі 9 червня поточного року, яка відбулася у Великоберезнянській районній раді, обговорено результат спільної роботи , позитивні моменти які виникали із громадами у процесі реалізації проектів. 
У Великоберезнянському районі всі проекти на даний час реалізовані. Завершено ІІІ фазу спільного проекту Європейського Союзу та Програму розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду –ІІІ».
                   По завершенні обговорення голова районної ради Ярослав Шукаль та координатор ресурсного центру Марія Йовбак відвідали ФАП в селі Сіль та Стужицьку ЗОШ І-ІІ ступеня.
                Проект сприяв якісному покращенню місцевого самоврядування, підвищенню довіри до влади і встановлення ефективної співпраці між громадами та органами влади. Об'єднані спільною метою розвитку громад, місцеві жителі стали активними партнерами місцевої влади та органів місцевого самоврядування, а також внесли свій вклад у сталий розвиток на місцевому рівні, зазначив голова районної ради Ярослав Шукаль.