19748710 145014079409576 4052307308209149188 nВельмишановні краяни та гості Великоберезнянщини!


 Великоберезнянська районна рада запрошує Вас взяти участь у ІІ відкритому районному фестивалі народних промислів та народної творчості Ужанської долини «Березнянський ярмарок», який відбудеться 16 липня 2017 року у с.Малий Березний на території сільського стадіону.
      З давніх-давен наш Верховинський край славився проведенням ярмарків.               Історія ярмарку у с.Малий Березний бере початок з часів Австро-Угорщини. У далекому 1939 році у Місійному календарі на 1939 рік зазначено, що у с.Малий Березний проводився паломницький ярмарок-торг 28 мая 1939 року. Ярмарок збирав навколо себе людей з усієї Ужанщини та сусідньої Словаччини. Ярмарки проводилися 4-6 рази у рік, люди торгували різним крамом, худобою та своїми виробами. Проведення ярмарків увібрали в себе всю специфіку краю, його неповторні звичаї і традиції. Ярмарки були однією з найулюбленіших подій в житті верховинців.
           Купівля-продаж товарів перетворювалася на справжнє свято. На ярмарок люди їхали гарно одягнені, з гарним настроєм. Він був не лише місцем для торгівлі, але й місцем для розваг. Тут завжди можна було послухати художні колективи, долучитися самому до виступів, брати участь у різного роду розваг.
Історія склалася так, що ярмарок припинив свою діяльність.
          Сьогодні ми бачимо, що по Україні відновлюється проведення ярмарків. Наша Березнянщина долучилася до відродження забутих традицій. Ініціатором відродження ярмарку стали Великоберезнянська районна рада, зокрема комунальне підприємство «Великоберезнянська Агенція регіонального розвитку та європейської інтеграції» всі сільські та селищна ради. У 2016 році пройшов І фестиваль народних промислів та народної творчості Ужанської долини «Березнянський ярмарок». Із багаточислених відгуків учасників та гостів ярмарку проведення такого дійства стало хорошим стартом до подальшого його проведення.
Тож 16 липня 2017 року вже вдруге проводитиметься фестиваль на якому ми всі разом хочемо вдало поєднати історію та сучасність, показати у всій красі нашу Березнянщину багату на свою історію на творчих та талановитих людей.
           Тож ще раз запрошуємо всіх бажаючих, майстрів народної творчості, учасників художньої самодіяльності взяти участь у ІІ відкритому районному фестивалі народних промислів та народної творчості Ужанської долини «Березнянський ярмарок».

Оргкомітет районної ради
Контактний тел.2-31-11, 2-36-41
моб. 0502111560