Великоберезнянським відділом Ужгородської місцевої прокуратури в рамках проведення органами поліції операції «Мігрант» скеровано до суду обвинувальний акт із угодою про визнання винуватості щодо використання завідомо підробленого документа, зокрема паспорта громадянина України.

             Так,приблизно в жовтні-листопаді 2014 року, точна дата та час досудовим розслідуванням не встановлено громадянин К., перебуваючи в Російській Федерації, а саме в Якутії, з метою відновлення викрадених у нього в цей час документів, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, їх караність, діючи умисно, звернувся до невстановленого органу чи особи з метою виготовлення документа, що посвідчує його особу та надав їм анкетні дані свого дядька й свою фотокартку, не дивлячись на те, що його справжні анкетні дані були інші. В подальшому громадянин К. отримав від невстановленого органу чи особи підроблений паспорт громадянина Російської федерації з його фотокарткою й анкетними даними, які йому не належать, а саме, прізвище, ім’я, по-батькові, число, місяць, рік народження та який використовував в особистих цілях, в тому числі для повернення в Україну для придбання залізничних квитків, проїзду залізничним транспортом й пред’являв його для посвідчення особи.

Згідно висновку технічної експертизи від 23.08.2017 року, наданий на експертизу паспорт громадянина Російської федерації виданий на ім’я К. виготовлений способами друку, які застосовуються в умовах поліграфічного підприємства. Сторінка з установчими даними наданого на експертизу паспорта не відповідає зразкам вказаним в інформаційно-пошуковій системі FDSForensic.

Таким чином, своїми умисними діями місцевий мешканець скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 358 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є використання завідомо підробленого документа.

           

Начальник Великоберезнянського відділу

Ужгородської місцевої прокуратури

юрист 1 класу                                                                                   І.Піпаш