Великоберезнянським відділом Ужгородської місцевої прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт відносно місцевої мешканки, яка обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України, а саме: злісне ухилення від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні.

             Так, місцева мешканка будучи матір'ю малолітньої дитини до 3-х років , в період з 01.01.2017 року по 31.07.2017 року умисно, з корисливих спонукань, злісно ухилялася від утримання своєї дитини, яка перебуває на її утриманні, а саме не виконувала встановлених законом обов'язків по догляду за дитиною, не піклувалася про її фізичний і духовний розвиток. Відповідно до  ст. 51 Конституції України, ст.ст. 150180 СК України, обов'язок по утриманню неповнолітніх дітей покладається на їх батьків, які зобов'язані утримувати дитину до її повноліття, піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, створювати умови, необхідні для всебічного розвитку дитини.

Однак, обвинувачена отримавши у період з 01.01.2017 року по 31.07.2017 року соціальну допомогу на утримання своєї малолітньої дитини в розмірі  6 207,00 грн., використала дані кошти для власних потреб: купувала тютюнові вироби, алкогольні напої, які розпивала зі своїми друзями або сама.

Тобто, не використовувала дані кошти для поліпшення умов утримання та проживання своєї малолітньої дитини, купівлі дитині одягу, взуття, продуктів харчування та інших домашніх речей, необхідних для розвитку дитини.

             В подальшому за вчинений злочин щодо малолітньої дитини суд визначить міру покарання обвинуваченій.

            

Начальник Великоберезнянського відділу

Ужгородської місцевої прокуратури

юрист 1 класу                                                                                   І.Піпаш            

 

Безугла І.І., 23402