18.09.2017 начальником Великоберезнянського відділу повідомлено про підозру місцевого мешканця у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.369 КК України, за кваліфікуючою ознакою – надання службовій особі неправомірної вигоди за невчинення службовою особою в інтересах того, хто надає таку вигоду будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища.

 

     Так, 14 вересня 2017 року близько 14-ої години 00 хвилин, громадянин Ц., мешканець с. Тихий, діючи з прямим умислом, з метою уникнення від адміністративної відповідальності за скоєне ним адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП, яке виразилось у порушенні того ж дня громадського порядку в магазині-кафе «Вікторія», яке знаходиться в с. Тихий, Великоберезнянського району, Закарпатської області, перебуваючи у приміщенні Тихівської сільської ради, переслідуючи намір уникнути відповідальності за вчинене ним адміністративне правопорушення, усвідомлюючи те, що дільничний офіцер поліції Великоберезнянського відділення поліції Ужгородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, є службовою особою – працівником органу Національної поліції України, висунув останньому словесну пропозицію неправомірної вигоди за не притягнення його до адміністративної відповідальності. У прийнятті пропозиції неправомірної вигоди працівник правоохоронного органу відмовився, однак в цей момент, громадянин Ц. дістав із правої передньої кишені штанів грошові кошти в сумі 400 (чотириста) гривень, які кинув на стіл перед дільничним офіцером поліції, тобто надав службовій особі неправомірну вигоду за невчинення нею службових обов’язків в його інтересах.

В подальшому, 19.09.2017 обвинувальний акт скеровано до районного суду.

Санкція статті: караються штрафом від п’ятисот до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк.  

 

Начальник Великоберезнянського відділу

Ужгородської місцевої прокуратури

юрист 1 класу                                                                                   І.Піпаш            

Безугла І.І.,23402