Великоберезнянським відділом Ужгородської місцевої прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт відносно місцевого жителя, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, а саме: сприяння в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, зокрема надання засобів на усунення перешкод, вчинене, щодо кількох осіб, за попередньою змовою групою осіб.

             Зокрема, обвинувачений отримав від невстановленої досудовим розслідуванням особи нелегальних мігрантів для безпосереднього незаконного переправлення через державний кордон України в Словацьку Республіку.

             В подальшому, 12 квітня 2017 року, прибувши в лісовий масив, околиці с.Стричава, Великоберезнянського району, Закарпатської області, обвинувачений у відповідності до попередньої злочинної домовленості із невстановленими досудовим розслідуванням особами, отримав від співучасників одну групу нелегальних мігрантів у загальній кількості 4-ох осіб (3 особи гр. В’єтнаму та 1 особа гр. Індії), з метою організації подальшого їх незаконного переправлення через державний кордон України, в тому числі забезпечивши безперешкодне слідування групи мігрантів через інженерно-загороджувальні споруди державного кордону України.

             Супроводжуючи   групу нелегальних мігрантів за участі невстановлених осіб прибули до лінії державного кордону України, зокрема дістались до паркану загороджувальних інженерно-технічних споруд державного кордону України зі Словацькою Республікою на ділянці 84 прикордонного знаку лінії державного кордону України в Словацьку Республіку, на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Княгиня» Чопського прикордонного загону.

             Після цього, діючи з метою незаконного переправлення мігрантів через державний кордон України, обвинувачений спільно із невстановленими досудовим розслідуванням особами, шляхом розтягування ниток дроту, утворивши у загороджувальному паркані пролаз, допомогли вказаним нелегальним мігрантам незаконно подолати таку загороджувальну інженерно-технічну споруду на лінії державного кордону України та спільно із невстановленими досудовим розслідуванням особами, вказали мігрантам маршрут їх подальшого незаконного слідування, після чого спільно з ними попрямували в напрямку Словацької Республіки.

             Надалі, 13 квітня 2017 року близько 18 години 40 хвилин прикордонною поліцією Словацької Республіки на напрямку 84 прикордонного знаку лінії державного кордону України в Словацьку Республіку в районі населеного пункту Ковбасово Словацької Республіки, на відстані 7 км., від державного кордону України було затримано обвинуваченого спільно із одним громадянином В’єтнаму.                    

Начальник Великоберезнянського відділу

Ужгородської місцевої прокуратури

юрист 1 класу                                                                                   І.Піпаш            

 

Безугла І.І., 23402