У середу, 29 червня 2016 року, у читальному залі районної бібліотеки Великого Березного стартувала обласна акція «Письменники Закарпаття – сільській бібліотеці», ініційована обласним відділенням Спілки письменників України, провідними літераторами Срібної землі, митцями, представниками творчої інтелігенції краю.

У зібранні взяли участь окрім бібліотечних працівників, любителів поетичного та прозового слова, відомі пропагандисти літературної творчості, малярства, народних ремесел Ужанської Верховини.
Гостями зустрічі із краянами – великоберезнянцями стали відомі у краї творці поетичних творів – голова Закарпатського відділення Спілки письменників України Василь Густі та поетеса Надія Панчук.

   Першим до слова запросили Василя Густі. – Стартувала творча акція «Письменники – сільській бібліотеці» не випадково саме із Великоберезнянщини – сказав знаний літератор краю і України. – Хоча я і з Виноградівського Королево, але починав свій творчий письменницький та журналістський шлях саме із прекрасної Великоберезнянщини, редакції газети «К

            Тут працювали Андрій Патрус – Карпатський, Юрко Боролич, Федір Лазорик, Юрій Коваль, Ангеліна Турак, чимало знаних літераторів.

а

рпатська зірка». До того ж з району у творче життя вирушали у свій час талановиті люди – журналісти – Федір Зубанич, Ілля Ільницький, голова Спілки художників Ураїни Михайло Романишин, народна художниця Катерина Шелепець.

             Василь Густі подарував районній бібліотеці цілу низку видань творів письменників Срібної Землі. Він також звернувся до керівництва районних владних структур підтримати фінансово ініціативу Закарпатського відділення Спілки письменників Закарпаття про видання у 2017 році книгу вибраних творів Федора Зубанича, присвячену його 70 – річному ювілею.
Відтак про свою поетичну роботу розповіла поетеса і письменниця, працівник обласної універсальної бібліотеки імені Федора Потушняка Надія Панчук.

На поетичному святі лунали вірші гостей – письменників у виконанні бібліотечних працівників, учасників зустрічі, авторів книг поезій.

До слова запросили і голову районної ради Ярослава Шукаля. Ярослав Юрійович схвально відгукнувся про проведення подібної письменницької акції у Великому Березному. Вони затребувані не лише у бібліотечних закладах, але ц у школах, клубах, в установах, гірських населених пунктах. А ще керівник законодавчої гілки влади Великоберезнянщини авторитетно заявив, про згоду фінансової підтримки видання книги вибраних творів Федора Зубанича, присвячену його 70 – річчю від Дня народження.

Дякували письменникам за цікаву зустріч із краянами також директор районної централізованої бібліотечної системи Олена Костенко, учасники зібрання педагог Василь Канюк, лікар Іван Шелепець, голова батьківського комітету гімназії Тетяна Гопко, пенсіонер Мирон Мацак.