IMG 3443

6 жовтня 2016 року у залі засідань районної ради  голова ради Я.Шукаль провів  пленарне засідання сьомої сесії районної ради сьомого скликання. У роботі засідання взяли участь 18 депутатів, керівники районних служб, керівники правоохоронних органів району. У порядок денний було включено 17 питань. Депутатами районної ради розглянуто та прийнято рішення з 14 питань, 3 питання перенесено на наступне засідання сесії. Питання порядку денного були детально опрацьовані попередньо - на постійних комісіях районної ради. 

Учасники засідання заслухали інформацію начальника Великоберезнянського відділу Ужгородської місцевої прокуратури І Піпаша про результати діяльності установи. Виступаючий звернув увагу на зменшення рівня злочинності та поліпшення існуючої криміногенної ситуації в районі, а також порівняно високий показник розслідування Великоберезнянського ВП Ужгородського ВП ГУНП в Закарпатській області кримінальних правопорушень, вчинених на території району.


Протягом восьми місяців поточного року слідчими Великоберезнянського ВП Ужгородського ВП ГУНП в Закарпатській області розслідувалось понад 451 кримінальне провадження, з яких закінчено 180. Завдяки вжитим заходам Великоберезнянським відділом Ужгородської місцевої прокуратури направлено до суду 49 кримінальних проваджень (+14,0% у порівнянні з минулим роком ) з обвинувальними актами, що у відсотковому співвідношенні за період минулого року становить перше місце у області. На належному рівні налагоджена робота Великоберезнянського відділу Ужгородської місцевої прокуратури у сфері представництва інтересів держави у суді, що має своїм результатом пред’явлення значної кількості позовів в інтересах держави протягом 8 місяців 2016 року та реального відшкодування значної суми бюджетних коштів. За період з січня до вересня подано до суду 17 позовних заяв на загальну суму 289 тис. грн., з них задоволено 15 на суму 247 тис. грн. також протягом поточного року складено 1 протокол про адміністративне корупційне правопорушення, який розглянутий в суді та винну особу притягнуто до відповідальності.
Про стан готовності господарського комплексу, установ бюджетної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 роки інформувала на засіданні начальник відділу економічного розвитку та торгівлі РДА Олександра Плакош. Вона назвала перелік заходів, які необхідно реалізувати для якісного забезпечення опалювального сезону у закладах відділів освіти, культури,охорони здоров’я, дошкільних навчальних закладів. Наголос було зроблено на закупівлю паливних дров згідно потреби. Також детально проаналізувала виступаюча хід виконання справ, що забезпечать життєдіяльність селища у зимовий період. У ході їх реалізації проведено роботи з ремонту електрообладнання на всіх об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства, продовжується технічне обслуговування та ремонт запірної арматури.
Відтак заступник голови райдержадміністрації Іван Мицьо доповів про роботу дошкільних навчальних закладів району, акцентувавши увагу на необхідності зростання показника охоплення дітей району дошкільним вихованням. Серед проблемних питань були названі відсутність фізкультурної зали, обладнаної спортивними спорудами та інвентарем, облаштування спортивних майданчиків, недостатньо спортивних споруд на ігрових майданчиках, забезпечення ДНЗ новими меблями ( ліжечками, дитячими шафами для одягу, столиками та стільчиками), іграшками, сюжетно-рольовими іграми, предметно-розвивальним обладнанням для вікових груп, спортивним обладнанням та інвентарем.
Учасники засідання сесії заслухали інформації про роботу управління соціального захисту населення райдержадміністрації та хід виконання районної Програми зайнятості населення Великоберезнянського району на період до 2017 року, з якими виступила в.о. начальника підрозділу РДА Наталія Тодікаш. Вона передусім детально проаналізувала діяльність управління, наголосивши на основних напрямках роботи служби. Йшлося про показники роботи відділів: праці та зайнятості населення, державних соціальних допомог, роботи з ветеранами Другої світової війни та інвалідами, відділу персоніфікованого обліку та територіального центру соціального обслуговування( надання соціальних послуг).
Доповідачка наголосила, що колектив відділення соціальної допомоги вдома дійсно працює за покликом серця і несе добро і милосердя в кожну домівку. 38 соціальних робітників обслуговують 385 осіб.
Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, виходячи з можливостей наявності фінансової та матеріально-технічної бази, безоплатно забезпечує громадян одягом, взуттям, іншими предметами першої потреби, предметами побутової гігієни, промисловими товарами тощо. 
Щодо зайнятості населення, то у районі щомісячно здійснюється моніторинг створення нових робочих місць у розрізі селищної та сільських рад району, а також у розрізі галузей економіки району. Відповідно до «Програми зайнятості населення на період до 2017 року» передбачено створення 450 нових робочих місць. Станом на 1 липня 2016 створено 292 нові робочі місця, що становить 64,9 відсотка від річного завдання.
За останні роки важливим напрямом роботи залишається працевлаштування громадян, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці і потребують соціального захисту. В звітному періоді працевлаштовано 15 безробітних цієї категорії.
Попередньо було укладено 14 договорів, якими було передбачено створення 76 робочих місць для проведення оплачуваних громадських робіт. Протягом січня-червня у них взяли участь 69 безробітних, завдання виконано на 100 %.
Управління соціального захисту населення та служба зайнятості підтримують тісний зв’язок з роботодавцями. Використовуються такі форми співпраці: індивідуальні зустрічі, семінари, засідання за «круглим столом», міні-ярмарки вакансій, відвідування підприємств, інформування через засоби масової інформації, надання дотацій роботодавцям на створення додаткових робочих місць, міні-ярмарки вакансій тощо.
Рішенням цієї сесії затверджено нові районні програми, внесено зміни та доповнення до вже існуючих. Отже, затверджено програми: розвитку архівної справи у Великоберезнянському районі на 2016 – 2020 роки ( представила начальник архівного відділу райдержадміністрації Любов Кохан); протиепізоотичних заходів та боротьби з хворобами у Великоберезнянському районі на 2016-2017 роки (доповів заступник начальника відділу Держспоживслужби Великоберезнянського району Мирон Цапулич); облаштування державного кордону та протидії нелегальній міграції на території району на 2016-2017 роки ( інформував начальник відділу прикордонної служби «Великий Березний» Володимир Мигрін). 
Зміни було внесено до: програми розвитку туризму і курортів у Великоберезнянському районі на 2016-2020 роки (доповіла в.о.начальника відділу культури райдержадміністрації Мирослава Козак); програми забезпечення оповіщення органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в умовах особливого періоду і надзвичайних ситуацій на 2016 рік (інформував заступник голови райдержадміністрації Іван Мицьо); програми соціального захисту інвалідів, ветеранів війни, одиноких, непрацездатних осіб похилого віку та інших категорій соціально-незахищених громадян на 2016 – 2020 роки ( представила в.о. начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Наталія Тодікаш); затвердження Статуту та структури комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги Великоберезнянського району» в новій редакції ( інформував головний лікар комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги Великоберезнянського району» Тарас Цибик). Голова постійної депутатської комісії з питань економічної реформи, регуляторної політики, планування, бюджету, фінансів, цін, приватизації та спільної власності територіальних громад району Євген Цибик доповів  по проекту рішення "Про внесення змін до рішення районної ради від 14 січня 2016 року № 37 "Про районний бюджет на 2016 рік (нова редакція) " (Зі змінами від 09.02.2016 р. № 43, 31.03.2016 р. № 78, 22.06.2016 р. № 90, 04.08.2016 р. № 95)",  зупинившись на передумовах, що викликали необхідність коректив головного фінансового документу соціально-економічного розвитку району.