20161121 103035
21 листопада 2016 р. у малому залі районної ради проведено тренінг «Упровадження МПП та звітування про транші за вимогами МРГ-3» для учасників громадських організацій сільських рад району, які відібрані партнерами спільного проекту ЄС/ПРООН та районною радою у 2016 році.
Нагадаємо, що для реалізації проекту у нашому районі відібрано чотири місцеві ради: Костринська, Солянська, Стужицька та Великоберезнянська.
Тренінг проводили координатор проекту в Закарпатській області «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» Марія Йовбак, координатор проекту від районної ради Марія Шукаль.
Основною метою тренінгу було дати слухачам знання щодо кола питань стосовно підготовки мікропроектних пропозицій та звітування за траншами в рамках Проекту МРГ: основні етапи впровадження МПП; проведення ремонтно-будівельних робіт; нагляд, контроль, моніторинг; завершення робіт; звітування за транш; введення об’єкта в експлуатацію; громадський аудит; діяльність після завершення мікропроекту.

Слухачі мали змогу зрозуміти концептуальну сутність проблем громади та їх зв’язок з об’єктами, що є фізичною основою проблем; навчитись самостійно працювати над аспектами впровадження МММ, контролювати та наглядати за виконанням будівельно-монтажних робіт; навчитись проводити громадський аудит за вимогами проекту МРГ; зрозуміти порядок підготовки та основні вимоги щодо звітування за грантові кошти. IMG 3579

Своїми міркуваннями щодо дальшого вдосконалення впровадження проектів у рамках ПРООН поділилися депутат районної ради, голова громадської організації «Молодіжне майбутнє» Тарас Попадинець, Голова Солі Василь Опаленик, голова Стужиці Юрій Шоляк. Подякував представникам ПРООН за співпрацю на Великоберезянянщині голова районної ради Ярослав Шукаль.
В ході проведення тренінгу учасники отримали інформаційні матеріали, роз’яснення та рекомендації щодо впровадження мікропроекту громади, правила і поради щодо ведення бухгалтерського обліку та звітування тощо.