ІV Карпатський Форум народовладдя – за посилення державних

гарантій системи освіти в горах та розвиток гірських територійГолова районної ради Ярослав Шукаль взяв участь у Четвертому Карпатському Форумі народовладдя, який відбувся с. Криворівня Верховинського району Івано-Франківської області на базі Верховинської районної ради.
          В роботі форуму взяли участь міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, народні депутати України Микола Княжицький, Олег Березюк, Іван Рибак, Олександр Шевченко, Сергій Соболєв, заступник голови Івано-Франківської обласної ради, заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації, голови районних рад гірських регіонів Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької та Львівської областей.
          На форумі розглянуто питання розвитку освіти у гірських регіонах України, забезпечення фінансуванням навчально-виховних закладів у повному обсязі, освітянська реформа, посилення державних гарантій для населених пунктів, які мають статус гірських та високогірних, підтримка законопроектів з розвитку гірських населених пунктів, розвиток інфраструктури у гірських регіонах – питання та проблеми, які хвилюють і об’єднують усі гірські райони Карпат.
          Перед учасниками форуму виступила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка зазначила, що освіта у гірських районах потребує значно більших фінансових вкладень, ніж в інших місцевостях. А відтак необхідно визначити більші коефіцієнти для виділення коштів для будівництва доріг, обслуговування шкіл. Нам слід зберегти ці автентичні колоритні місцевості в Україні. Насамперед це стосується відновлення транспортної інфраструктури, звичайно ж шкіл, – підсумувала Міністр. 
          З метою відстоювання законних прав та інтересів жителів населених пунктів, яким надано статус гірських, поліпшення якості життя територіальних громад Карпатського регіону і створено Асоціацію органів місцевого самоврядування гірських районів України «Карпатський форум народовладдя». До складу Асоціації входять 25 гірських районів, серед них і Великоберезнянський, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей. Це громадська організація, консультативний та координаційний орган для захисту прав та спільних інтересів територіальних гірських регіонів України, сприяння місцевому та регіональному соціально-економічному та культурно-духовному розвитку.
           Форум затвердив Статут Асоціації органів місцевого самоврядування, яка покликана бути дієвим органом народовладдя і має стати на сторожі державних гарантій соціально-економічного розвитку гірських населених пунктів, постійно дбати про поліпшення якості життя горян та активно включитися у вирішення подальшої долі гірських районів під час проведення децентралізації органів державної влади та адміністративно-територіальної реформи в Україні. Карпатський Форум народовладдя прийняв три життєво важливі Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо вирішення наболілих проблем гірського регіону Карпат та подальшого його поступу уперед.
           За словами голови Великоберезнянської районної ради Ярослава Шукаля гірські райони мають свої унікальні культурні властивості, ми мусимо зробити все, аби не втратити надбання, які передані нам нашими батьками, зберегти і передати їх наступним поколінням. З цією метою районна рада увійшла до складу новоствореної Асоціації органів місцевого самоврядування гірських районів України «Карпатський форум народовладдя».
           По завершенню ІV Карпатського Форум народовладдя відбулася зустріч голови Великоберезнянської районної ради з міністром освіти і науки України Лілією Гриневич. Ярослав Юрійович змістовно виклав високопосадовцю проблеми гірського району в галузі освіти, серед яких і недостатнє фінансове забезпечення, зокрема по заробітних платах працівників галузі, незабезпеченість в повному обсязі шкільними автобусами навчальних закладів гірських населених пунктах, відсутністю коштів на капітальні та поточні ремонти закладів освіти, відсутність належних спортивних об’єктів при ЗОШ тощо. На закінчення Лілія Гриневич запевнила, що при розподілі коштів по галузі освіти обов’язково зверне увагу на гірські райони Карпатського регіону.
          Голова районної ради Ярослав Шукаль провів також змістовну розмову з депутатами Верховної ради України.