DSC 0160        15 вересня 2018 року Великоберезнянська районна рада на чолі з головою Я.Шукалем взяла активну участь у святкуванні українсько-польському Дні добросусідства, яке відбулося в районі 127-го прикордонного знаку поблизу с. Лубня Великоберезнянського району. Серед керівних органів двох прикордонних регіонів були також заступник Міністра інвестицій та розвитку Польщі Адам Гамрищак, голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортиль, виконуючий повноваження голови Закарпатської обласної ради Петро Грицик, голова Сеймику Підкарпатського воєводства Єжи Ципруш. В ході зустрічі керівні органи двох прикордонних держав підписали угоду між Підкарпатським воєводством та Закарпатською областю, де головною ціллю є питання про відкрття в майбутньому пішохідно-туристичного пункту пропуску Лубня-Волосате, яке обговорюється ще з 2002 року.

        Під час святкування головою Великоберезнянської районної ради Я. Шукалем та старостою гміни Устрикі Дольне Бещадського повіту Польської Республіки Мареком Андрухом було підписано угоду про транскордонне співробітництво в таких галузях як:DSC 0227

- охорона навколишнього середовища;

- цивільний захист;

- освіта;

- культура;

- захист прав національних меншин та їх культурної спадщини, а також в інших галузях, які є предметом спільних інтересів і будуть письмово домовлені з обох сторін. 

Раніше така сама угода була підписана між Великоберезнянською районною радою і гміною Дукла. Цього року оголошено конкурс програмою «Польща-Білорусь -Україна» на тему – «Збереження культурної спадщини».

DSC 0230