16 жовтня 2018 року  під головуванням Ярослава Шукаля відбулася двадцята позачергова сесія районної ради сьомого скликання. У роботі пленарного засідання взяли участь 23 депутати районної ради, голова райдержадміністрації Василь Симочко, голови сіл і селища району, представники установ та районних служб, керівники відділів, управлінь райради та РДА, причетні до підготовки проектів рішень сесії. Розглядалися питання, які потребують оперативного вирішення.
         Опісля традиційних вшанування полеглих на Сході України бійців ООС та привітання іменинників міжсесійного періоду, розпочалося обговорення питань порядку денного засідання.
         Перед розглядом питань порядку денного Я.Шукаль надав слово голові тимчасової контрольної комісії районної ради для перевірки цільового та раціонального використання коштів районного бюджету відділом охорони здоров’я райдержадміністрації, в тому числі районною лікарнею та центром первинної медико-санітарної допомоги Василю Кірику. Виступаючий наголосив, що не звітуватиме про кінцеві результати роботи комісії, оскільки доповість про них на наступній сесії. Є необхідність звернути увагу районних владних органів на уже виявлені недоліки у роботі медичних установ, зокрема районної лікарні та некомерційної установи «Центр надання первинної медико-санітарної допомоги у Великоберезнянському районі». Йдеться навіть про організаційні-правові та фінансові нюанси, до вирішення яких повинні долучитися посадовці районної держадміністрації та районної ради. Виступаючий наголосив, що за останні десятки років в охороні здоров’я району склалася складна ситуація. Бо якщо запитати пересічного мешканця Великоберезнянщини, як він ставиться до місцевої медицини, відповідь буде скоріш за все критичною. Василь Кірик запевнив, що комісія не задовільниться констатацією фактів, а вимагатиме відповідної реакції і дій з боку владних структур, які відповідальні за стан медичної сфери у районі. Депутатів, посадовців, небайдужих до такої важливої для життя верховинців галузі закликав долучитися до роботи комісії, сприяти не лише викриттю недоліків, але й вносити пропозиції щодо виправлення ситуації у галузі охорони здоров’я району. 

               Дві взаємопов’язані програми представила на розгляд депутатського корпусу начальник управління економічного розвитку та торгівлі РДА Олександра Плакош. Перша стосувалася розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення у районі на 2019- 2022 рр.. Виступаюча відзначила, що через багаторічне недофінансування стан більшості цих доріг є незадовільним. Це негативно впливає на соціально-економічний розвиток району, створює соціальну напругу. А на балансі органів місцевого самоврядування району знаходиться 161,1 км. доріг комунальної власності. Крім цього, через територію району пролягає дорога державного значення Львів-Самбір-Ужгород протяжністю 57 км, КПП „Малий Березний” – Малий Березний протяжністю – 3,1 км та чотири автомобільні дороги місцевого значення загального користування, які знаходяться на балансі облдержадміністрації, – 51,3 км.
         Програму розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Великоберезнянському районі на 2019 – 2022 роки розроблено з урахуванням здійснення реформування державного управління автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.
У зв’язку із запровадженням з 1 січня 2018 року державного дорожнього фонду у складі спеціального фонду державного бюджету, надходження до якого передбачається збільшити, планується виконати основну частину робіт з відновлення і розвитку мережі доріг саме за кошти державного бюджету. Так виникла нагальна необхідність у формуванні чітких стратегічних напрямів відновлення і розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення з урахуванням маршрутного принципу та соціально-економічних пріоритетів розвитку району.
          Реалізація цієї Програми передбачає довгострокове планування та фінансування чітко визначених завдань і заходів щодо відновлення та розвитку мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення і мостів за кошти державного, обласного, місцевих бюджетів, коштів міжнародних фінансових організацій та інших джерел, не заборонених законодавством.
Також під час реалізації Програми планується виконувати роботи за маршрутним принципом з відповідною дорожньою інфраструктурою із застосуванням сучасних будівельних норм та стандартів, в яких враховується європейська практика та принципи.
Програму розраховано на чотири роки: початок – 2019 рік; завершення – 2022 рік. Одним із головних чинників її реалізації є стабільне фінансування дорожнього господарства згідно із законодавством. Загалом очікується поліпшення стану доріг, що є важливо для перспектив соціально-економічного розвитку нашого гірського регіону.
          Логічним продовженням попереднього документа стала програма підвищення рівня безпеки дорожнього руху у Великоберезнянському районі на період до 2020 року. Обгрунотовуючи її актуальність, Олександра Плакош наголосила на значній кількості дорожньо-транспортних пригод, які зафіксовані на шляхах Великоберезнянщини. Наслідками їх є матеріальні витрати, пов’язані з пошкодженням майна та зниженням продуктивності праці, людські втрати через серйозні травми або смерть.
Виступаюча наголосила, що упродовж останніх років практично не здійснювався капітальний ремонт, недостатньо проводилися і планово-попереджувальні ремонтні роботи доріг району. Як результат, на всій мережі доріг недотримано від 2 до 5 міжремонтних, а місцями і більше термінів, повністю зношено покриття доріг, а на багатьох ділянках, особливо місцевого значення, дороги зруйновані і не підлягають ніяким поточним ремонтам.             Водночас, інтенсивність вантажопотоку з кожним роком збільшується. Однак фінансування дорожніх робіт становило не більше 15 відсотків нормативної потреби. Внаслідок цього у районі протягом останнього десятиріччя практично повністю вичерпано ресурсні можливості вулично-шляхової мережі, що спричиняє значне погіршення умов руху, безпеки дорожнього руху, екологічної ситуації, збільшення витрат пального та зростання аварійності.
          Програмою передбачаються заходи, спрямовані на: створення єдиної системи забезпечення безпеки дорожнього руху у районі та її розвиток; забезпечення життєво важливих інтересів населення, об’єктів, підприємств, установ, організацій району незалежно від форм власності у сфері безпеки дорожнього руху; розроблення організаційних засад діяльності щодо забезпечення безпеки дорожнього руху у населених пунктах та на дорогах району; удосконалення та підвищення ефективності роботи, пов’язаної із забезпеченням безпеки дорожнього руху у районі та ін..
Програма визначає шляхи і способи вирішення проблему підвищення рівня безпеки дорожнього руху на території району. Її виконання розраховано на три роки: початок – 2018, завершення - 2020 рр.. Одним із головних чинників реалізації є стабільне фінансування дорожнього господарства згідно із законодавством.
             Депутати одноголосно підтримали програми, проголосувавши за пропоновані проекти рішень.
             Ніяких непорозумінь та незгод не викликала в учасників засідання інформація начальника відділу освіти РДА Олександра Ладані про надання дозволу на списання основних засобів з балансу відділу. Депутатський корпус підтримав проект пропонованого рішення.
              По майнових питаннях інформував начальник відділу по забезпеченню повноважень щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад району Юрій Костик
              Рішенням сесії було внесено зміни до районного бюджету на 2018 рік, які представила на розгляд депутатів начальник фінансового управління РДА Ганна Химич. Головний фінансист району акцентувала увагу на складності виконання планів надходжень до районної казни, виниклих проблемах з фінансуванням у деяких органах місцевого самоврядування. Корективи до районного бюджету дещо вирішують ситуацію.