Back to Top

о ф і ц і й н и й в е б - с а й т

                 Стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у 2018 році

     Ужгородське управління ГУ ДФС у Закарпатській області інформує, з 1 січня 2019 року розпочалась щорічна кампанія декларування доходів громадян, за якою окремі категорій фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи. Відповідно до норм Податкового кодексу України громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) розподіляються на дві категорії: особи, які зобов’язані подати річну декларацію та особи, які мають право подати декларацію.

     Декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

    - особисто або уповноваженою на це особою;

     - надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; 
     - засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог

законів щодо електронного документообігу.

     Звертаємо увагу, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

     При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

     Граничні строки подання декларації:

     - для громадян, які зобов’язані згідно з Податковим кодексом подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним;

     - для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2019 (включно);

     - для фізичних осіб-підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року).

     Фізичні особи-підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) в річній податковій декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначити інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

За матеріалами Ужгородського управління

ГУ ДФС у Закарпатській області                                                           

posticon Як подати декларацію про майновий стан і доходи дистанційно

Категорія: подання декларацій
Перегляди: 523
Друк E-mail

Ужгородське управління Головного управління ДФС у Закарпатській області просить опублікувати наступну статтю:

Як подати декларацію про майновий стан і доходи дистанційно?

       Під час кампанії декларування - 2019 податкові декларації про майновий стан і доходи подають громадяни, які зобов’язані декларувати свої доходи, а також особи, які мають право добровільно подати декларацію для застосування права на податкову знижку.

       При цьому, подати декларацію можна дистанційно, не відвідуючи податкову інспекцію, через «Електронний кабінет платника податків». Для цього необхідно: 
       - отримати у будь-якому Акредитованому центрі електронний цифровий підпис та авторизуватись в Електронному кабінеті.

       Покрокова відео-інструкція з автозаповнення декларації про майновий стан і доходи громадян розміщена на сторінці ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi/5041.html.

 

Сторінка 1 із 5